Sobota 02 12 2023
MENINY OSLAVUJE : Bibiána
ZAJTRA : Oldrich
PARTNERI
 
SOLICAD
Pre predmet TECHNICKÉ KRESLENIE nám poskytla firma SOLICAD zdarma SW
progeCAD
 
GstarCAD

Pre predmet TECHNICKÉ KRESLENIE nám poskytla zdarma SW firma  GstarCAD 


ZRIAĎOVATEĽ ŠKOLY
TRNAVSKÝ
SAMOSPRÁVNY KRAJ
Kde nás nájdete...

Na Slovensku....

V Piešťanoch...

POLOHA PIEŠŤAN

     

 

POLOHA ŠKOLY V PIEŠŤANOCH

Svetoznáme kúpeľné mesto PIEŠŤANY sa nachádza na úpätí Malých Karpát v Trnavskom kraji, vzdialené 80 km od hlavného mesta Bratislava. Na území mesta sa nachádza 11 predškolských zariadení, 6 základných škôl, 10 stredných škôl (2 gymnáziá, 8 stredných odborných škôl, 10 špeciálnych škôl a školských zariadení.

    

Pre orientáciu a jednoduchšie lokalizovanie polohy našej školy v Piešťanoch slúži prehľadná orientačná mapka blízkeho okolia našej školy. Poloha školy je na mape zvýraznená blikajúcim textom a symbolmi. Nachádza sa neďaleko od hlavného ťahu smer Trenčín/Bratislava a od diaľnice D1, smer Žilina/Bratislava. Zväčšiť mapu.  Podrobnú  mapu s možnosťou plánovania trasy nájdete TU 

Základné údaje o škole
                                   NÁZOV Stredná odborná škola technická, Nová 5245/9, Piešťany
ADRESA Nová ul. 5245/9, 921 01 Piešťany
IČO 891568
WEB www.sostpn.sk
E-MAIL Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
TELEFÓN 033 7965111 (spojovateľka)
BANKOVÉ SPOJENIE   Štátna pokladnica, č. účtu: SK32 8180 0000 0070 0049 4452
Praktické a teoretické vyučovanie

Teoretická výučba sa realizuje v hlavnej budove na Novej ulici.
Odborný výcvik časti ELEKTRO po presťahovaní sa z Kollárovej ulici v septembri 2011 sa realizuje tiež v hlavnej budove na Novej ulici, časti AUTOMOBILOVÝCH OPRÁV a časť STROJÁRSTVO v priestoroch hlavnej budovy od roku 2008. Obidve zložky výučby (praktická i teoretická) sú dobre vybavené učebnými pomôckami, prístrojovou technikou a špecializovanými učebňami.

V rámci teoretickej výučby je dôraz kladený okrem iného aj na výuku výpočtovej techniky, cudzích jazykov a environmentálnej výchovy. Uskutočňujú sa prednášky v oblasti práva, výchovy k rodičovstvu a prednášky s protidrogovou tematikou.

Na školské a mimoškolské aktivity sa využívajú 4 učebne vybavené najmodernejšou výpočtovou technikou. Učebne boli vybudované  z vlastných prostriedkov školy.  V súčasnosti sú tri z nich vybavené trvalým pripojením na Internet (SANET). Využívajú sa predovšetkým na výuku odborných elektrotechnických a strojárskych predmetov a predmetov Výpočtová technika, Grafické systémy v elektrotechnike, Programové vybavenie počítačov a Informatika.
Škola vlastní a spravuje vlastný server s možnosťou využívania všetkých štandardných internetových služieb pre výuku žiakov ako aj pre administratívne účely školy. Študenti a pedagogickí pracovníci školy môžu byť pripojení  k internetu pomocou pripojenia wifi, poskytnutého firmou SANET a SWAN (projekt EDUNET)

Zaujímavou a účinnou formou vyučovania je exkurzné vyučovanie, produktívne práce a odborný výcvik prebiehajúci v súkromných firmách.

Možnosti  športu  a  relaxu
Pre žiakov je zabezpečený plavecký výchovno-výcvikový kurz na kúpalisku Eva. 
Pravidelne sa organizujú lyžiarske
výchovno-výcvikové kurzy a kurzy na ochranu života a zdravia. Na tieto aktivity je v škole dobre vybavený sklad športových potrieb. Výučba telesnej výchovy prebieha v novovybudovanej telocvični. Nedávno bola dokončená prestavba vstupných priestorov telocvične včítane sauny.
Ubytovanie  a  strava
Ubytovanie na internáte je možné zabezpečiť na iných školách v Piešťanoch (SPŠ elektrotechnická).


SK32 8180 0000 0070 0049 4452
 
AKTUÁLNE TERMÍNY
FOTOGRAFIA NA PREUKAZ
TALENTCENTRUM

CERTIFIKÁT SKF
Naša škola získala certifikát SKF pre správnu
identifikáciu a odstraňovanie porúch a správnu
montáž súčiastok v automobilovom priemysle
KAM PO STREDNEJ

PONUKA ŠTÚDIA:

 

ZMATURUJ ZO SLOVENČINY

Viac info TU

Ochrana osobných údajov
Pre viac informácii
kliknite SEM